Konkurs Leszno Leszczyńskich

Razem z I Liceum Ogólnokształcącym im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie, zorganizowaliśmy kolejną edycję konkursu "Leszno Leszczyńskich".

Konkurs o charakterze gry miejskiej odbył się 20 września 2024. Uczniowie szukali odpowiedzi na zadane w formularzu pytania przemierzając Leszno oraz zwiedzając muzealne ekspozycje. Głównym celem konkursu jest pogłębianie i poszerzanie wiedzy o historii Leszna oraz rodu Leszczyńskich - dawnych właścicieli miasta.

W konkursie wzięło udział siedem leszczyńskich szkół ponadpodstawowych: I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich, II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Amosa Komeńskiego, Zespół Szkół Technicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. 55 Pułku Piechoty, Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych im. Synów Pułku, Bursa Międzyszkolna nr 1. Do konkursu przystąpiło 14 drużyn trzyosobowych. Łącznie w konkursie wzięło udział 42 uczestników.

Wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce:

Mateusz Konieczny, Norbert Matuszczak, Amelia Matuszewska - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Amosa Komeńskiego

II miejsce:

Wiktor Lokś, Franciszek Urbaniak, Kacper Wolny - Zespół Szkół Technicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. 55 Pułku Piechoty

III miejsce:

Maciej Markiewicz, Wojciech Stanisławiak, Maksymilian Lech - I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich, klasa II e

Współfinansowanie

Organizatorem konkursu było Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie, Muzeum Okręgowe w Lesznie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich w Lesznie. Konkurs współfinansowany był przez Miasto Leszno, w ramach projektu „Edukacja kulturalna z Muzeum Okręgowym w Lesznie 2024”. Patronat honorowy nad konkursem objęło Polskie Towarzystwo Historyczne, koło w Lesznie.