Pracownia Konserwacji Zbiorów

Nasza Pracownia Konserwacji Zbiorów została założona w sierpniu 1976 roku. Wykwalifikowany zespół pracowników i specjalistyczny sprzęt gwarantują rzetelne i profesjonalne wykonanie prac nad powierzonymi obiektami.

Specjalizujemy się w konserwacji malarstwa sztalugowego oraz rzeźby polichromowanej. Na co dzień zapewniamy naszym zbiorom muzealnym fachową i stałą opiekę konserwatorską, dbając przy tym o ich właściwe przechowywanie.

Nasza duma!

W 2001 roku Pracownia Konserwacji Zbiorów otrzymała nagrodę uznaniową od Marszałka Województwa Wielkopolskiego za konserwację zbiorczą obrazów kościoła z Wartkowic przeniesionych do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach. Swe cenne zbiory powierzają nam wielkopolskie muzea oraz prywatni kolekcjonerzy. W ostatnich latach poddaliśmy pracom konserwatorskim wiele obiektów przynależących m.in. do zbiorów Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu; Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie; Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie i innych. Posiadamy korzystną ofertę na usługi konserwatorskie, które wyceniamy indywidualnie w oparciu o schemat wycen Sekcji Konserwatorskiej ZPAP.

Pracownia Konserwacji Zbiorów
Muzeum Okręgowe w Lesznie