Dofinasowanie: wystawa wirtualna "Ludzie i krajobrazy. Powiat Leszczyński w ikonografii"

Powstaje wystawa wirtualna skupiona na historycznych i turystycznych walorach powiatu leszczyńskiego. Muzeum Okręgowe w Lesznie jest partnerem w inicjatywie.

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego w Powiecie Leszczyńskim w 2024 roku, otrzymało dotację w wysokości 5.000 zł. Środki na realizację zadania publicznego pt. „Ludzie i krajobrazy. Powiat Leszczyński w ikonografii” zostaną wykorzystane na przygotowanie multimedialnej wystawy popularyzującej historię lokalną.

Wystawa powstaje w oparciu o zasoby Muzeum Okręgowego w Lesznie. Złożą się na nią archiwalne pocztówki, fotografie, ryciny, rysunki i obrazy z wizerunkami mieszkańców i miejscowości położonych w granicach powiatu leszczyńskiego. Wystawa będzie dostępna na stronie internetowej Muzeum Okręgowego w Lesznie i zostanie przetłumaczona na polski język migowy (PJM).

Wystawa dostępna online

Kliknij TUTAJ i rozpocznij wirtualne zwiedzanie
Zadanie  „Ludzie i krajobrazy. Powiat Leszczyński w ikonografii” współfinansowane ze środków Powiatu Leszczyńskiego. Całkowity koszt zadania: 7.760 zł.

Współfinansowanie

• Radio Elka