Promocja Rocznika Leszczyńskiego

Promujemy najnowszy tom Rocznika Leszczyńskiego. Wydawnictwo, które jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Okręgowego w Lesznie, Archiwum Państwowego w Lesznie oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Grochowiaka, doczekało się 24 wydania.

Zapraszamy na spotkanie promujące publikację, które odbędzie się 17 października o godzinie 17.30, w Bibliotece Ratuszowej w Lesznie.

Czym jest Rocznik Leszczyński?

"Rocznik Leszczyński" to czasopismo naukowe poświęcone badaniom związanym z historią, kulturą, społeczeństwem i rozwojem regionu Leszna i okolic. Publikacja ta skupia się na różnych dziedzinach, takich jak historia, etnografia, archeologia, sztuka, socjologia i inne nauki humanistyczne. Jest to forum wymiany wiedzy i badań na temat regionu Wielkopolski, a szczególnie Leszna.

W "Roczniku Leszczyńskim" publikowane są artykuły autorów zarówno związanych z lokalnym środowiskiem naukowym, jak i badaczy z innych części kraju, którzy podejmują tematykę dotyczącą tego regionu