Spacer

Spacery historyczne wokół Góreckich

Zapraszamy na trzy otwarte spacery historyczne, przybliżające historie braci Góreckich i ich związki z Lesznem. Spacery odbywają się w ramach projektu edukacyjnego "Miasto-Warszawa" w Lesznie? Słodko-kwaśna historia braci Góreckich".

Aktywność Józefa i Jana Góreckich była widoczna w przedwojennym Lesznie na wielu płaszczyznach. Bracia byli z wykształcenia destylatorami i z tym fachem związali swoje zawodowe życie. Podczas spacerów historycznych przytoczymy Wam historię braci w połączeniu ze zwiedzaniem Leszna. Spacer pt. „Handel i wytwórczość Góreckich”, zaplanowany na niedzielę 13 października 2024 roku o godzinie 15.00, ukaże Góreckich od strony zawodowej, za sprawą miejsc związanych z wytwórczością i handlem.

Zbiórka zawsze w holu Muzeum Okręgowego w Lesznie (dawna synagoga). Wstęp wolny.

Terminy spacerów:
13.10.2024, godz. 15.00 - Handel i wytwórczość Góreckich
18.10,2024, godz. 16.00 - Góreccy w Lesznie
20.10.2024, godz. 15.00 - Kamienice Góreckich

Dofinansowanie

Zadanie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra", edycja 2024. Kwota dofinansowania wynosi 50.000,00 zł, całkowity koszt zadania 63.600,00 zł.

Pobierz plakat

i udostępnił go w swoich kanał informacyjnych.
Plakat spacerów historycznych
PDF 1 MB pobierz