Zaduszki jazzowe - koncert

W partnerstwie z leszczyńską Delegaturą Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, organizujemy koncert jazzowy. Na wydarzenie zapraszamy 31 października o godzinie 12.00 do Pałacu Sułkowskich w Lesznie.

Koncert, w którym weźmie udział duet muzyków Gosia Marciniak i Kuba Marciniak, odda unikalne jazzowe brzmienie. Muzycy promują właśnie swoją najnowszą płytę pn. "Impressions".

Kim są artyści?

Gosia Marciniak i Kuba Marciniak to duet muzyków z Poznania, którzy tworzą unikalne brzmienie, łącząc wibrafon, saksofon, oraz inne instrumenty perkusyjne i dęte. Gosia Marciniak specjalizuje się w wibrafonie i instrumentach perkusyjnych, natomiast Kuba Marciniak gra na saksofonach (tenorowym, sopranowym) oraz na klarnetach.

Niedawno wydali swój album Impressions, którego premiera miała miejsce w październiku 2023 roku w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Ich muzyka czerpie inspiracje z impresjonizmu, odwołując się do twórczości takich kompozytorów jak Ravel czy Debussy, a także do elementów jazzu i muzyki ludowej. Ich utwory łączą autorskie kompozycje z niepowtarzalnym brzmieniem wibrafonu i saksofonu, tworząc atmosferę pełną nostalgii i emocji​ (źródło: popkulturowcy.pl)

Kiedy i gdzie?

Koncert odbędzie się 31 października (w Zaduszki) o godzinie 12.00 w Pałacu Sułkowskich w Lesznie (sala na pierwszym piętrze), przy pl. im. Tadeusza Kościuszki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dofinansowanie

Sfinansowane przez Unię Europejską NextGenerationEU