Dofinansowanie publikacji o Janie Metzigu

Współpracując z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie, tworzymy właśnie książkę o Janie Metzigu, wybitnym leszczynianinie. Publikację zaplanowano w związku z tegorocznymi obchodami Roku Jana Metziga w Lesznie.

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych ze sfery Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego – Kulturalne ikony regionu. Wybitni Wielkopolanie i lokalni bohaterowie, otrzymało dotację w wysokości 9.000 zł. Środki na realizację zadania publicznego pt. „Doktor Jan Metzig. Suum cuique – Każdemu swoje” zostaną wykorzystane na przygotowanie publikacji popularyzującej dokonania Jana Metziga w sferze medycyny, działalności społecznej i politycznej. Szczególną uwagę poświęcimy związkom dr Metziga z Lesznem i jego zaangażowaniu w obronę narodowych praw Polaków.

Publikacja powstaje w oparciu m.in. o zasoby Muzeum Okręgowego w Lesznie. Złożą się na nią archiwalne pocztówki, fotografie, ryciny, mapy i obrazy z wizerunkami postaci i miejscowości związanych z osobą doktora Metziga.

Dostępność

Publikacja będzie dostępna także dla osób z niepełnosprawnością wzroku dzięki audiodeskrypcji opisów wybranych fotografii (AD) oraz tekstowi audio.

Dofinansowanie

Zadanie „Doktor Jan Metzig. Suum cuique – Każdemu swoje” współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Leszna. Całkowity koszt zadania: 9.770 zł.

Organizator i współfinansowanie

• Organizator