Usługa przewodnicka

Zwiedzaj Leszno i okolice z Muzeum

Podczas wakacyjnych i weekendowych wojaży warto udać się do Zamku Królewskiego w Rydzynie, z którym wiążą się dzieje dwukrotnego króla Polski Stanisława Leszczyńskiego. Nie można pominąć malowniczo położonej i przyciągającej zabytkami sakralnymi i innymi Osiecznej, pałacu we Włoszakowicach posadowionego na planie trójkąta i majestatycznego założenia pałacowego w Pawłowicach.

Jesteśmy otwarci również na inne Państwa propozycje – chętnie zaplanujemy wycieczkę w zaproponowane miejsce i zapewnimy profesjonalne oprowadzanie. Historyczną perłą powiatu jest przede wszystkim Leszno – siedziba rodu Leszczyńskich i Sułkowskich, ośrodek miejski o wielowiekowej tradycji, bogaty w zabytkowe budowle i miejsca pamięci.

Punktem wyjścia spacerów po Lesznie jest zawsze wizyta w naszym Muzeum i zwiedzanie aktualnych wystaw.

Nasi historycy oprowadzą Was po zakątkach powiatu, przybliżą ich dzieje, podzielą się swoją wiedzą fachową i ciekawostkami. Oferta jest skierowana do wszystkich – turystów indywidualnych i grup, dzieci, młodzieży, emerytów, osób z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji terminu. Zaplanuj wizytę.

Cena:
przewodnik po mieście i regionie - 1 h / 100 zł
przewodnik po Muzeum - 1 h / 50

Przed zwiedzaniem warto zapoznać się z Regulaminem Zwiedzania.
Kontakt: Dział Edukacji i Marketingu
Muzeum Okręgowe w Lesznie